Motivácia

Hnacia sila

V živote občas nastane moment, kedy v sebe objavíš niečo veľké. Pohltí ťa túžba a v tej chvíli vieš, že to musíš dosiahnuť. Obrovský prvotný impulz a nadšenie ťa nakopne a ty musíš ísť za svojim cieľom.

Začneš študovať, zisťuješ čo sú to makrá a kalórie, učíš sa techniky a spoznávaš svoje telo. Horíš nadšením a pochváliš sa svojmu okoliu. Časom však zisťuješ, že za pol roka to asi nepôjde a prvotné nadšenie pomaly vyprchá. Tu nastáva zlomový okamih. Ak sa vzdáš a zlomí ťa predstava o dlhej a náročnej ceste, tá tvoja práve skončila.

Buduj svoju hnaciu silu.

S každým tréningom a každým zvýšením hmotnosti na činke si buduješ svoju hnaciu silu. Každý úspešný moment a prekonaný míľnik buduje tvoju sebadôveru, disciplínu a pocit, že všetko čo robíš má zmysel. Staneš sa sám sebe motiváciou. Myslíš na každý svoj pokrok a začneš byť závislý na vlastnom úspechu. To je ten moment, tá hnacia sila. Nehľadaj ju v okolí. Je úplne jedno, že dnes s tebou kamarát na tréning nepôjde. Dôležité je to, čo robíš keď ťa nikto nevidí. Dôležitá je tvoja hnacia sila. Nieje podstatné, či sa venuješ kulturistike, tenisu, hudbe alebo vyrábaš bambusové ponožky.
Ak chceš byť nejlepší v tom čo robíš, buduj svoju hnaciu silu.

Veľa ľudí na sebe tvrdo pracuje určité obdobie a keď uspejú, prestanú sa snažiť a časom sa tá sila pominie.
Tvoja hnacia sila je ako oheň. Ak raz prestaneš prikladať, vyhasne. Ak chceš budovať svoju hnaciu silu, neuspokoj sa s doterajším stavom.

Stanov si nové ciele a nové výzvy. Študuj hlbšie a uč sa od skúsenejších. Každý deň pracuj bez ohľadu na to, čo robíš. Keď sa budeš každý deň snažiť vydať zo seba to najlepšie, budeš sa neustále zlepšovať a postupne sa staneš majstrom svojej profesie a získaš uznanie.

Potom bude každý hovoriť, že si mal šťastie..