Iné

INBA European Championships 2017

INBA European Championships 2017

INBA European Championships 2017

Dňa 28.10.2017 sa konal európsky šampionát v naturálnej kulturistike, kde samozrejme nemohol chýbať absolútny víťaz Grand Prix Slovakia II – Martin Maňovský. Šampionát sa konal v Bosne a Hercegovine v mestečku Ljubuški.

Martin mal formu ešte dokonalejšiu ako pred dvoma týždňami. Nastúpil v rovnakých kategóriach ako na Grand Prix Slovakia II – teda Juniori nad 176 cm a Muži nad 180 cm. Od začiatku podujatia bolo jasné, že Martin vložil do svojej formy maximum. Zakladal si na detailoch a všetko mal perfektne načasované. Jeho skvelá symetria, separácia svalov a dokonalé pózovanie spravilo dojem aj na porotcov a preto kategóriu Juniorov s prehľadom vyhral. Dokonca si ho jeden z porotcov „tajne“ fotil ako sa rozcvičoval. Vďaka jeho skvelej forme porazil aj Mužov v kategórií nad 180 cm a získal druhú zlatú medailu. S týmto triumfom bol najväčším kandidátom na absolútne víťazstvo. A ono sa to naozaj stalo.

Martin „Maňas“ Maňovský vyhral dve zlaté medaile a obrovský pohár absolútneho víťaza. 

Všetká tá snaha a ťažká príprava stála za to. Martin počúval gratulácie z každej strany a pomaly si uvedomoval, čo sa vlastne stalo. Stal sa absolútnym víťazom v naturálnej kulturistike. Porazil nielen juniorov vo svojej kategórii ale aj oveľa starších a skúsenejších pretekárov na európskej úrovni. Zvíťazila kvalita a o tom by kulturistika mala byť. Skvelá forma, skvelá symetria, skvelé pózovanie. Nebolo čo Martinovi vytknúť. Bolo našim potešením byť súčasťou diania a sprevádzať tak talentovaného športovca v tento významný deň.

Martin držíme ti palce na ceste za ďalšími úspechmi ?


Galéria z INBA European Championships 2017: